IMPLANTOLOGIA

Implanty i implantologia

Straciłeś ząb? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi implantologia stomatologiczna, która pozwala na odbudowę utraconego zęba na bazie implantu – tytanowej śruby zastępującej korzeń zęba.
Z lekarzem implantologiem warto spotkać się już kiedy dowiadujesz się, że jednego z twoich zębów nie da się wyleczyć. Często implantację można wykonać w czasie tego samego zabiegu co usunięcie zęba. Pozwala to uniknąć dodatkowego zabiegu i problemu estetycznego w postaci braku zęba.

Odbudowa zęba na implancie jest zwykle procedurą etapową. Najpierw wprowadzany jest implant zastępujący korzeń zęba, następnie wykonywana jest korona odtwarzająca część zęba wystającą nad dziąsłem. Kolor, kształt i kontakt z zębami sąsiednimi dobrany jest tak aby wykonana odbudowa funkcjonowała i wyglądała tak jak własny ząb.

Nawigacja implantologiczna

W naszej klinice planując wprowadzenie implantu wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie medyczne – pozycja przyszłego implantu określana jest na podstawie tomografii stomatologicznej i skanu uzębienia pacjenta wykonanego skanerem wewnątrzusnym. Kiedy wiemy dokładnie gdzie i jak ma wyglądać ząb który będzie odbudowany na implancie pozwala to precezyjnie określić idealną pozycję przyszłego implantu. Informacje te przekazywane są w nawigacji implantologicznej stosowanej w czasie zabiegu wprowadzenia implantu. Stomatolog po przygotowaniu pacjenta, w znieczuleniu, wprowadza implant w konkretne miejsce, szczegółowo określone wcześniej m.in.co do głębokości czy kąta nachylenia. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny, przewidywalny i krótszy. Doskonałe narzędzia diagnostyczne i miernicze, operujące w ogromnym powiększeniu, usprawniają lekarzowi operatorowi pracę, absolutnie minimalizując zagrożenia. Przeżywalność tak realizowanych prac implantacyjnych jest bliska 100%. Wymaga to znakomitej wiedzy i długiej praktyki, co zapewniają wykształcenie i umiejętności Doktora Grzegorza Kota.

Korona na implancie i korona tymczasowa

Po zabiegu implantacji tytanowej śruby, a następnie zagojeniu, delikatnie odsłania się malutki obszar trzonu, aby założyć łącznik oraz na łącznik koronę zęba. Początkowo będzie to bardzo podobna do docelowej, korona tymczasowa, a pobrane szczegółowe obrazy wielopłaszczyznowe drogą dokładnego skanowania wewnątrzustnego (vide: skaner …..) posłużą w laboratorium stworzeniu docelowej korony mocowanej na implancie w kolejnym etapie.
Korona wraz z implantem mają strukturę naturalnych zębów: implant to korzeń mocujący sztuczny ząb w dziąśle, z którym z czasem się zrasta, w konkretnym miejscu, między naszymi prawdziwymi zębami. Korona jak naturalny ząb będzie spełniać wszystkie funkcje, jakie ząb zwykle spełnia. Będzie gryźć, przecinać, rozgniatać, żuć. Odczucia dla pacjenta w niczym nie różnią się od tych, jakie miał, posiadając naturalne zęby. Implant może zastąpić każdy ząb, korona jest indywidualnie dopasowana kolorem i kształtem do naszych istniejących zębów.

Kiedy implant? Korzyści

Kiedy pacjent zwykle myśli o wszczepieniu implantu? Zazwyczaj, gdy zaczynają przeszkadzać mu braki w uzębieniu, przez które jego uśmiech stracił wiele ze swojego powabu. Niekiedy liczy się bardziej funkcjonalność: ubytki są tego rodzaju, że zwyczajnie trudno jest gryźć, bo brak(i) w uzębieniu to utrudniają. Zarówno zdrowotna, jak i estetyczna motywacja jest właściwą, każdemu zależy bowiem na pięknym wyglądzie oraz eliminacji kłopotliwych dysfunkcji podczas jedzenia.
Pamiętajmy jednak, że braki w uzębieniu to nie tylko problem wyglądu, ale też zdrowia. Nasze zęby lubią się rozpychać i gdy obok nich pojawia się wolne miejsce, bywa, że się przemieszczają, przechylają, wyginają, co zagraża ich stabilności i może się przyczynić do tego, że po kilku latach ilość problemów w naszym uzębieniu zacznie lawinowo narastać.
Implant może temu zaradzić, przyczyniając się do ustabilizowania całego uzębienia, w wypadku pojedynczych braków zębowych. Implanty mogą też pomóc w protetyce: czasami trudno dostosować protezę, tak aby była ona dobrze osadzona przy braku silnych naturalnych zębów. Wtedy implant wykorzystujemy jako element mocujący protezę pozwalając na jej stabilność w czasie jedzenia. Co wyróżnia implanty od innych metod uzupełniania ubytków? To oczywiście bezapelacyjna trwałość i efektywność.

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor