Nowoczesna protetyka

Radość z protetyki

Wydarzenia losowe, choroby czy po prostu wiek powodują, że tracimy swoje naturalne zęby. Nasz uśmiech z czasem przestaje wyglądać okazale, stajemy się nieśmiali i rzadziej się uśmiechamy przy innych, aby nie ujawniać nieestetycznych zębów czy wręcz ich braku. Dla uniknięcia tych krępujących sytuacji można znaleźć łatwe rozwiązanie. Współczesna protetyka jest szeroką dziedziną która przychodzi nam z pomocą. Pozwala na odtworzenie dawnego kształtu zęba, który np. wielokrotnie był już odbudowywany wypełnieniem. Taka rekonstrukcja pozwoli nie tylko odtworzyć piękny wygląd ale również zapewni wzmocnienie i większą trwałość takiej odbudowy. Protetyka pozwala również odtworzyć brakujące zęby z wykorzystaniem implantów, lub w oparciu o zęby własne.

Nowoczesna protetyka

Licówka, korona, most zrobione tak, aby nie odróżniały się od pozostałych zębów. To właśnie dzisiejsza protetyka!
Kiedy wyczerpiemy możliwości stomatologii zachowawczej na scenę wchodzi protetyka stomatologiczna. Nowoczesna protetyka posiada bardzo szeroki wachlarz propozycji dla swoich pacjentów – od poprawy estetyki uśmiechu (licówki), poprzez trwałą rekonstrukcję zniszczonych lub utraconych zębów (inlay, onlay, korony, mosty, mosty na implantach, protezy)
Nowoczesność w tym przypadku to nie tylko strona technologiczna, ale i sprawa wyglądu rozwiązań protetycznych, tak aby spełniać wysokie wymagania pacjentów. Bo jeśli coś ma zastąpić nam dawne zęby, lub ich część, to chcemy, aby estetycznie współgrało z naszym uzębieniem, zarówno kształtem, jak i kolorem. To naturalne!
Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja technologiczna i materiałowa w protetyce. Coraz częściej uciążliwe wyciski stomatologiczne zastępowane są skanowaniem uzębienia skanerem wewnątrzustnym. Odtworzenie funkcji dawniej na pierwszym miejscu, nadal oczywiste, ale zostało zdetronizowane przez piękno. Jednocześnie najwyższa precyzja wykonywanych prac zapewniana jest poprzez współpracę z renomowaną pracownią protetyki stomatologicznej wykorzystującą najnowsze osiągnięcia materiałowe i technologiczne jako narzędzia w rękach prawdziwych artystów odtwarzających kolory, przezierności, mikro i makrostrukturę zębów.
Wśród wielu rozwiązań poprawiających funkcjonalność zębów i ich urodę są: licówki, korony, mosty, onlay-inlay, protezy. Wypełnienia i uzupełnienia protetyczne dostępne są w najróżniejszych wariantach materiałowych,: stosuje się wypełnienia ceramiczne, cyrkonowe czy kompozytowe, tak aby nowy fragment uzębienia służył i wyglądał tak jak naturalny.

Licówki - piękne i kształtne zęby

Licówka to cienki płatek, wykonany z porcelany, służący do wypełnienia ubytków na pojedynczym zębie. Może korygować jego położenie, czyli relację z sąsiednim zębem, tak aby uniknąć powikłań w przyszłości. Zabieg jest łatwy, wymaga zaledwie dwóch wizyt u lekarza. Jeśli chciałbyś zmienić kolor lub kształt zębów- licówki są właśnie dla ciebie.
Licówki nazywa się ekspresowym i trwałym liftingiem uśmiechu – kształtu zębów.

Korona. Korony

Korona ma za zadanie zrekonstruować zniszczony ząb (który złamał się lub uległ zniszczeniu, np. w wyniku próchnicy lub urazu), stanowi więc uzupełnienie zęba, osłaniające jego naturalną koronę. Zabieg nałożenia korony jest bardziej złożony, wymaga, aby ząb został przygotowany pod osadzenia na nim nowiutkiej korony. Przygotowaną w laboratorium technicznym koronę specjalista dentysta nakłada i następnie trwale mocuje na przygotowany ząb własny. Przy użyciu skanera wewnątrzustnego lekarz rejestruje kształt przygotowanego zęba, zdjęcia fotograficzne i szkice służą zaplanowaniu idealnego koloru, warstw zęba jego przezierności tak aby korona była idealnie dopasowana do łuku zębów.

Most. Mosty

Jeśli brak nam jednego zęba (a nie możemy zastosować implantu) można zastosować tzw. most, a więc konstrukcję zęba opierającą się na zębach sąsiednich. Taka konstrukcja wspierana jest na zębach sąsiednich, tak aby most był trwale umocowany w ustach. Także w tym przypadku trzeba w laboratorium przygotować indywidualną, dostosowaną do zgryzu pacjenta porcelanową odbudowę, jak i przygotować sąsiednie zęby, do wklejenia całego mostu.

Inlay. Onlay

Kolejną propozycją, jaką oferuje nam nowoczesna protetyka, są wypełnienia typu onlay i inlay. Metoda ta polega na stworzenia odcisku fragmentu zęba, dokładnie tego, który uległ uszkodzeniu, a następnie wypełnienia ubytku za pomocą ceramicznej indywidualnie wykonanej odbudowy wklejanej do zęba. Różnica polega na tym, że inlay jest wprowadzany do środka zęba jako wzmocnienie bardzo rozległego ubytku, onlay z kolei jest nakładany na ząb. Onlay odbudowuje górną część korony zęba, gdy wcześniej była mocno zniszczona i niemożliwa do odtworzenia przez lekarza dentystę. Odbudowy te zapewniają większą trwałość i estetykę niż klasyczne wypełnienia.

Proteza. Protezy

Protezy stosuje się do uzupełniania braku wielu lub wszystkich zębów. Pozwalają one na komfortowe jedzenie ale również na odtworzenie ładnego wyglądu twarzy stanowiąc dodatkowe podparcie dla ust i policzków.

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor